500 gyermek versenyzett a Diákolimpia Országos Döntőn

Szerző
2016. 06. 02.

A már évek óta sikeresen megrendezésre kerülő Rögbi Diákolimpia® országos döntőjére 2016. május 28-án (szombat) került sor a kecskeméti Széktói Stadionban a Riska Rugby Fiestán. 

A diákolimpiai döntő az iskolai rögbizés csúcseseményének számít, amelyen összesen 30 csapat 452 regisztrált játékosa vett részt 19 iskolából. Esztergom, Budapest, Székesfehérvár, Lajoskomárom, Szeged, Nagykőrös, Kecskemét, Százhalombatta, Érd, Vác, Tárnok, Velence településekről is érkeztek versenyzők, amely jól mutatja a sportág népszerűségét az egész ország területén.

A különböző korcsoportok mind a fiúk, mind pedig a leányok részére az egészen kicsiktől a nagyobbakig lehetőséget adnak a versenyzésre. Az olimpiai rögbi szakág egész mélyről jövő utánpótlás bázisból táplálkozik, ezáltal férfi és női klubcsapataink erősödnek a fiatal generációk felnövekedésével.

EREDMÉNYEK:

Korosztály: U10

  1. mérkőzés: Lycée Franciais – Arany János Református Általános Iskola (10-5)
  2. mérkőzés: Vörösmarty Mihály Általános Iskola-Béke utcai Általálons Iskola(15-40)
  3. mérkőzés: István Király Általános Iskola-Lycée Francais(5-40)
  4. mérkőzés: Arany János Református Általános Iskola-Vörösmarty Mihály Általános Iskola(30-10)
  5. mérkőzés: Béke utcai Általános Iskola-István király Általános Iskola(30-5)
  6. mérkőzés: Lycée Francais- Vörösmarty Mihály Általános Iskola(30-15)
  7. mérkőzés: István Király Általános Iskola-Arany János Református Általános Iskola(10-20)
  8. mérkőzés: Béke utcai Általános Iskola-Lycée Francais(15-30)
  9. mérkőzés: Vörösmarty Mihály Általános Iskola-István Király általános Iskola(15-10)
  10. mérkőzés: Arany János Református Általános Iskola-Béka utcai Általános Iskola(25-10)

A TORNA GYŐZTESE: Lycée Francais (Budapest)

2. helyezett: Arany János Református Általános Iskola (Nagykőrös)

3. helyezett: Béke utcai Általános Iskola

4. helyezett: Vörösmarty Mihály Általános Iskola (Székesfehérvár)

5. helyezett: István Király Általános Iskola (Székesfehérvár)

Korosztály: U12

  1. mérkőzés: Táncsics Mihály Általános Iskola- Református Áltanos Iskola (0-0)
  2. mérkőzés: Lycée Francais- PPKE Vitéz János Általános Iskola Esztergom(0-0)
  3. mérkőzés: Rókus 1 Általános Iskola Szeged- Táncsics Mihály Általános Iskola(55-5)
  4. mérkőzés: Lycée Francais-Bólyai Általános Iskola Érd(0-30)
  5. mérkőzés:Református Általános Iskola Székesfehérvár-Bólyai Általános Iskola Érd(0-0)
  6. mérkőzés: PPKE Vitéz János Általános Iskola Egom -Bólyai általános Iskola Érd (0-0)

A TORNA GYŐZTESE:  PPKE Vitéz János Esztergom

2. helyezett: Bólyai Érd

3. helyezett: Rókus 1 Szeged

4. helyezett: Lycée Francais Budapest

5. helyezett: Táncsics Székesfehérvár

Korosztály: U14 fiú

  1. mérkőzés: Mátyás Király Kecskemét - Vitéz J Esztergom 0-50
  2. mérkőzés: Tabán Szeged - Nemeskócsag Pákozd 30-5
  3. Bólyai Érd - Mátyás Király Kecskemét 40-0
  4. Tabán Szeged - Zöld Liget Velence 40-15
  5. Vitéz J Esztergom - Bólyai Érd 45-5
  6. Nemeskócsag Pákozd - Zöld Liget Velence 30-20

A TORNA GYŐZTESE:  Vitéz János Esztergom

  1. helyezett: Vitéz János Esztergom
  2. helyezett: Tabán Szeged
  3. helyezett: Bólyai Érd
  4. helyezett: Nemeskócsag Pákozd
  5. helyezett: Mátyás Király Kecskemét
  6. helyezett: Zöld Liget Velence

Korosztály U16 fiú

  1. mérkőzés: Kós Károly Szakközépiskola – Gedói Ált. Isk. Szeged. (36-12)
  2. mérkőzés: Hungária Általános Isk. – Mátyás Király Ált. Isk. (12-0)
  3. mérkőzés: Szent Erzsébet Ált. Isk. – Kós Károly Szakképző isk Érd (5-10)
  4. mérkőzés: Gedói Ált Isk Szeged - Hungária Általános Iskola Budapest (21-7)
  5. mérkőzés: Mátyás Király Ált Isk Kecskemét - Szent Erzsébet Ált Isk Esztergom (0-40)
  6. mérkőzés: Kós Károly Szakképző isk Érd - Hungária Általános Iskola Bp (26-0)
  7. mérkőzés: Szent Erzsébet Ált Isk Esztergom - Gedói Ált Isk Szeged (31-5)
  8. mérkőzés: Mátyás Király Ált Isk Kecskemét - Kós Károly Szakképzőisk Érd (0-47)
  9. mérkőzés: Hungária Általános Iskola Bp - Szent Erzsébet Ált Isk Esztergom (14-29)
  10. mérkőzés: Gedói Ált Isk Szeged - Mátyás Király Ált Isk Kecskemét (14-5)

A TORNA GYŐZTESE: Kós Károly Szakképző Iskola Érd
2. helyezett: Szent Erzsébet Ált Isk Egom
3. helyezett: Gedói Ált Isk Szeged
4. helyezett: Hungária Általános Iskola Bp
5. helyezett: Mátyás Király Ált Isk Kmét


Korosztály: U16 Lány

1. Torpedó Hungária Általános Iskola (Budapest)

2. Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola (Székesfehérvár)

3. Weöres Sándor Általános Iskola (Szeged)

4.  II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola (Tárnok)

Korosztály: U19 Fiú

1. Dobó Katalin Gimnázium (Esztergom)

3. Kós Károly Szakközépiskola (Érd)