Olimpiai Rögbi Magyar Kupa

Szerző
2016.10.23.

Október 23-án vasárnap Szegeden nagy sikerű olimpiai rögbi tornán vett részt a magyar rögbis társadalom, számtalan korosztályban avattunk győztest.

A férfiaknál a három fordulós tornasorozat és így a magyar kupa győztese a Budapest Exiles RFC lett. Ezüstérmes a kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Fehérvár Rugby Club, míg a bronzérmes Esztergomi Vitézek RAFC lett.

A hölgyeknél a Magyar Kupát a Fehérvár Rugby Club vihette haza, a döntőben a Tárnok RC ellen izgalmas csatában nyertek. Harmadik a váci Királyság DSE lett.

Az U16-os fiúknál küzdelmes mérkőzések zajlottak, a Magyar Kupát végül a Honfoglalók Rugby Club & Törpi Rögbi nyerte, a hasonló korú lányoknál pedig a Fehérvár Rugby Club. A Diáktornán U10, U12 és U14 korosztályokban versenyeztek a legkisebb rögbisek az ország számos pontjáról, a hazaik mellett Esztergomból, Székesfehérvárról, Érdről és Velencéről érkeztek csapatok.