Tizenharmadszor is magyar bajnok az Esztergomi Vitézek

Szerző
2015. 07. 02.

Nem sikerült a bravúr a Budapest Exiles-nak A címvédő Esztergomi Vitézek rögbicsapata 8-6-ra legyőzte a Budapest Exilest a szombati bajnoki döntőben, a hazai pályán szereplő esztergomiak ezzel 13. bajnoki címüket nyerték meg. A bronzmérkőzésen a Kecskeméti ARC diadalmaskodott a Battai Bulldogok ellen.

A közönség 2015-ös magyar bajnoki döntőn rendkívül szoros, izgalmas összecsapást láthatott a címvédő és hazai pályán játszó Esztergomi Vitézek RAFC és a szezonban feltörekvő Budapest Exiles RFC között. Az első félidő végén még a vendégek vezettek 5-6 arányban, az esztergomi célt a fiatal Volontér szerezte a 28. percben, a jutalomrúgás nem tudták értékesíteni. Az Exiles 6 pontját Lloyd szerezte két büntetőrúgásból.

A második félidő elején az Exiles többször járt a hazai 22-őn belül, majdnem célt szerezett, de a játék képe hamarosan megváltozott, az esztergomi együttes egyre többször birtokolta a labdát. A vezetést és végül a győzelmet Soós büntetője szerezte meg az Esztergomi Vitézeknek.