Litvánia ellen vereséggel kezdtük a szezont az ENK 2B csoportban

Szerző
2015. 10. 26.

Európai Nemzetek Kupája Divizió 2B Magyarország - Litvánia 37-15 (10–15) Cél: Darquier (5), Collet (5) Jutalom: Collet (2) Büntető: Collet (3) A 2014/16-os Rögbi ENK 2B csoport idei első mérkőzésén a csoportelső litvánoktól kaptunk ki 37-15-re, így nem sikerült a remélt előrelépés, maradtunk a csoport 5. helyén. A következő mérkőzést egy hét múlva október 31-én Rigában Lettország ellen játssza a magyar válogatott.

A mérkőzés első felében két villámgyors célt vittek a vendégek, de sikerült felállnunk, kiegyenlített küzdelem folyt, jól bírtuk a nyomást a papírforma szerint jóval erősebb ellenféllel szemben. A félidőben 10-15-ös eredménnyel fordult a mérkőzés Litvánia javára, a 33. percben David Darquier célja (5) után Collet Gergő értékesítette a jutalomrúgást(2), majd néhány perc múlva ugyanő büntetőből is eredményes tudott lenni(3).

A második félidőben sajnos nem tudtuk tartani a tempót, az 55. percben a mérkőzés legponterősebb magyar játékosa, Collet Gergő céljával még szépítettünk ugyan az eredményen (15-27), de Litvánok végül bónuszpontos győzelemmel utaznak haza.

A válogatott ezen a héten a következő, Lettország elleni idegenbeli mérkőzésre koncentrál. Róth Bence csapatkapitány elmondta, hogy mindent meg fognak tenni a győzelemért, amire meg is van az esély. Tavaly novemberben is csupán egy hajszálon múlott a győzelem, az utolsó percben kapott büntetővel nyertek az északiak 16-14-re.

A MAGYAR VÁLOGATOTT EREDMÉNYEI A 2014–2016-OS 2B  SOROZATBAN (Forrás: NSO)