Vereség és búcsú az ENC 2B csoporttól

Szerző
2016.05.14.

Magyarország - Andorra: 10-28 (Félidő: 10-18) Az Európai Nemzetek Kupája 2B csoportjának 2014/16-os szezonját az 5. helyen zártuk.

A május 14-én Esztergomban rendezett küzdelmes válogatott mérkőzésen hiába szereztük meg a vezetést az első félidő legelején, Andorra sokkal taktikusabban játszott, és az eleredő esőhöz is jobban tudott alkalmazkodni, hamar felülkerekedtek a magyar válogatotton. A játékunknak a ligában szokatlanul sok, öt sárga lap sem kedvezett, melyből három sajnos a miénk volt, ráadásul a második félidőben néhány percig kettős emberhátrányban játszottunk.

A találkozó minden magyar pontját a nagyon fiatal, mindössze 17 éves Suiogan Tímár szerezte, aki ráadásul  most debütált a felnőtt magyar válogatottban. Egy cél, a hozzá tartozó jutalomrúgás és egy büntetőrúgás, összesen 10 pont fűződik a nevéhez.

Az Európai Nemzetek Kupája 2B csoporttól ezzel a vereséggel sajnos búcsúzunk. A Rugby Europe versenyrendszere azonban átszervezés alatt áll, így jelenleg nem lehet tudni, hogy 2016 őszén kikkel fogunk majd találkozni.