U20-as EB, Brünn, Csehország

Szerző

A 8 csapatos EB-n a csapat a 7. helyet szerezte meg.

A magyar rögbi egy nagylétszámú, erős, összetartozó és mentálisan stabil csapatot tudott kiállítani. A fiúk további motivációt kaptak a játékhoz, sokat tanultak és fejlődtek.

Jó eredmény, hogy szervezett és dinamikus, valódi csapatjátékot játszottunk. Tudatos rendszert építve. A támadásaink nem az egyéni akciók domináltak, hanem a 15 ember szervezett együttműködése. A svájci meccs után a védekezési hibákat is  kiküszöböltük. A játékosok megbíztak társaikban a pályán is. Csapatként semmivel sem vagyunk hátrább a többiektől. A vereségeket elsősorban nem az ellenfél jobb játékának, hanem magunknak köszönhetjük, 14 emberrel nem lehet ilyen kiegyenlített mezőnyben győzni. Az más lapra tartozik, hogy ha mi lapot kaptunk- jogosan-, akkor ugyanígy lapot érdemeltek volna ellenfeleink is. Ez a generáció többre volt hivatva, akár az EB döntőre. Az eredmény azonban  mindig munka függvénye. Ebbe a korosztályba ennyi munkát fektettünk, mint szövetség, ezért ennyi eredményt tudunk felmutatni. Sajnos egyetlen tesztmeccset sem tudtunk játszani, mert a fiúk minden hétvégén a klubjukban játszottak.

A 3 MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

MAGYARORSZÁG U20 – SVÁJC U20 7-43 /7-17/

Augusztus 24. vasárnap, Vyskov, 200 néző
Cél: Gyurcsik Mózes   Jutalom: Steigerwald Ádám

A kezdő csapat: 1.Briák Ferenc, 2. Varga Béla, 3. Rácz Bence 4. Márki Roland 5. Kómár Tamás 6. Gulyás Bendegúz 7. Montanaro Attila 8. Gyurcsik Mózes 9. Gombás Bence 10. Czakó Attila 11. Báló Norbert 12. Dávid Márk 13. Steigerwald Ádám 14. Kálmán Benedek 15. Révfalusi Bálint
  Tartalékok:16. Petrov Tamás 17. Bobrovniczki Péter 18. Krepsz Áron 19. Szalai Mátyás 20. Kósa Bálint 21. Őrsi Dávid 22. Antal Benjamin 23. Slott Attila

A félidő első negyedében labdabirtoklásban, területszerzésben is domináltunk, a 3. percben 25 méterre a kaputól büntető rúgáshoz is jutottunk, a nyitott tolongások kiválóak voltak, a támogató játékosok időben odaértek.A 12. percben a svájciak gyakorlatilag először közelítették meg a magyar célterültet, és rögtön eredményt is értek el. A saját 22-süknél támadást kezdtek, a 13-as center kapta a labdát, és kb. 70 métert futva, szinte nyílegyenesen célt ért. A jutalmat is berúgták / 0:7/ Ezután le kellett cserélni a leválónkat, aki  betegség miatt legyengülten nem tudott játszani. A svájciak továbbra is támadásban maradtak, büntetőt harcoltak ki a kapuval szemben/ a magyar védő a földön maradt, és nem távolodott el időben a nyitott toliból/ Berúgták / 0:10/

Továbbra is a svájciak támadtak, de sikerült megtörni a lendületet és fordítottunk. 5 perces fergeteges támadójáték következett, nyitott tolongások sora után, büntetőt harcoltunk. Sajnos a játékvezető nem állította ki sárga lappal a kapitányunk ellen bodicsekkel szabálytalankodó svájcit. Bedobásra rúgtuk, megszereztük, lendületes ¾ támadás után, visszafordítottuk, és Mózes szemfüles áttörés után célba tette a labdát, Ádám berúgta. Remek csapat játékot mutattunk.
A svájciak rúgásokkal okoztak zavart a hátvédeinknél. Végül a 30. percben a saját térfelünk közepén tolongáshoz jutottunk. A labdát elveszítettük, és mire észrevettük a svájci 10-es átszaladt a védőinkön és célt szerezett. Ezt is berúgták. /7:17/
Az utolsó 10 percben nagyon haraptunk, beszorultak a helvétek, kétszer is ajtó-ablak helyzetet harcoltunk ki, de a sajnos nem sikerült a pontszerzés.
  A második félidő svájci kezdőrúgását követően, a tapasztalatlan 2. soros játékosunk elkaszálta a levegőben lévő támadót, aki a hátára esett. A játékvezető ezúttal adott lapot, méghozzá sajnos pirosat, pedig elég lett volna a sárga. /Ha a nyakára, vagy fejére, vagy a vállára esik a vétlen fél, akkor jár a piros./ Ezzel eldőlt a meccs, 14 emberrel is hősiesen harcoltunk, mindenki pályára lépett.
  Egyébként Svájc fizikálisan és technikailag is a torna legerősebb csapat volt. Különösen az első soros játékosaik és a szélsőik emelkedtek a mezőny fölé. Nálunk kiemelkedően teljesített Kómár és Gyurcsik.A tolongásuk sajnos nem tudott megállni az ellenféllel szemben, de még így is–egy kivételével - meg tudtuk játszani a labdáinkat. / 7 toliból, 2 az ellenfélé, 5 miénk volt/ . Sajnos a játékosaink nagy részének nincsen csavaros stoplija , és így műanyag lapos stoplikkal, mély talajon nem sok esély van a stabilitásra. A bedobásainkat üggyel-bajjal, de végülis meg tudtuk szerezni / 8-ból 8-cat, az ellenfél 5 ből 4-et/. 5 büntetőt ítéltek a javunkra, 3-at ellenünk /mind a 3 nyitott toli védekezési probléma miatt volt/ 9 ¾ támadást vezettünk, többnyire eredményesen. A védekező rúgásaink jól sikerültek, a támadó rúgásaink azonban értelmetlenek voltak. A legnagyobb feladatunk a ¾ védekezés kijavítása. Meglepő és sajnálatos, hogy az első félidőben 13 alkalomból 10 alkalommal pusztán a rossz helyezkedés miatt törtek át rajtunk.

MAGYARORSZÁG U20 – MOLDÁVIA U20 13-15 /10-5/

Augusztus 27. szerda, Brünn, Bystric pálya, 200 néző
Cél: Márki Roland, Jutalomrúgás: Steigerwald Ádám   Büntető: Steigerwald Ádám / 2/

A kezdő csapat: 1. Rácz Bence 2. Varga Béla, 3. Petrov Tamás 4. Krepsz Áron 5. Kómár Tamás 6. Márki Roland 7. Gulyás Bendegúz 8. Gyurcsik Mózes 9. Gombás Bence 10. Czakó Attila 11. Báló Norbert 12. Dávid Márk 13. Steigerwald Ádám 14. Kósa Bálint 15. Révfalusi Bálint
Tartalékok:16. Briák Ferenc,17. Bobrovniczki Péter 18. Montanaro Attila 19. Szalai Mátyás 20. Stiglmayer Márk 21. Őrsi Dávid 22. Antal Benjamin 23. Slott Attila

Óriás kivetítőn együtt is megnéztük a fiúkkal a svájci meccset, minden kritikus pontot kielemeztünk. Elszántan és magabiztosan léptünk pályára.  2 napig folyamatosan esett az eső, a talaj egy vaddisznódagonyához hasonlított. Keményen támadtunk, végül a 13. percben  büntetőhöz jutottunk, amit Ádám belőtt , így 3 ponttal mentünk. Fél óra játék után az ellenfél áttört a tolongásunkon / 3:5 / Rengeteg zárt toli volt, de álltuk a sarat. A félidő utolsó percében, folyamatos nyílt tolik után Márki Roland szakította át a védőket, Ádám belőtte. A félidőben tehát 10-5 nekünk.

Hatalmas rohamokkal kezdtük a második félidőt, a moldávok egymás után 8x vetődtek át a nyitott tolin, de nem volt kiállítás. Végül a kapura rúgást választottuk, Ádám ezt is értékesítette /13-5/. Az 51. percben cseréltünk, de a zárt tolongásunk már nem tudott megállni, ismét a moldávok jöttek, áttörtek a szélén / 13-10/ . A 68. percben a horvát bíró kiállította sárga lappal a legjobb játékosunkat, Mózest, / bedobásban lehúzta az ellenfél kezét a levegőben/  Ismét emberhátrányba kerültünk, nem bírtuk a nyomást, 2 perccel a vége előtt ismét átjöttek a tolinkon. /13-15/ Mózes visszajött az utolsó percre, de már nem volt idő a győzelemhez.

A csapat maximális fegyelemmel, a megbeszéltek szerint játszott, a kiállítás döntötte el ismét a meccset, sajnos.

MAGYARORSZÁG U20 – EU BARBARIANS U20 52-7 /32-0/

Augusztus 30. szombat, Brünn, Dragon pálya, 200 néző
Cél: Kómár, Krepsz, Márki, Czakó / 2/, Bobrovniczky,  Gulyás   Büntető: Steigerwald Jutalom: Steigerwald / 2/, Őrsi

A kezdő csapat:  a moldávok elleni gárda volt, azzal a változtatással, hogy fullbackben Slott Attila kezdett. A meccsen pályára lépett még Kovács Márk Manó is. Így minden játékosunk játszott az EB-n. A barbárok a csehekre épülő 4 nemzetből álló csapat, olasz edzővel. Az előző meccsen mindössze 24:15-re maradtak alul Lettország ellen úgy, hogy 3 db sárgalapos kiállítás miatt 30 percig 14-en játszottak.

Hatalmas lendülettel kezdtünk, és a 2. percben  Kómár át tudott törni,a jutalom is sikerült. 10 perc múlva ismét célt szereztünk, majd egy büntetőt is értékesítettünk / 17-0/ Kőkemény csata folyt, de pontot nem értünk el. Az ellenfél folyamatosan ököllel ütötte a magyar játékosokat, amit nagy nehezen észrevett a horvát bírónk, így sárga lapos kiállítást kapott az ellenfél. Ekkor végre belendültünk, 3 céllal eldöntöttük az első félidőt / 32:0/

A második félidő elejétől folyamatosan cseréltünk, de 10 percig nem tudtunk átjönni az ellenfél térfelére. Sőt a barbárok célt ért el, a jutalmat is berúgta. Sajnos ezen a meccsen is kiállítottak sárga lappal megint egy magyar játékost. Ez megint nem segített.  Gyakorlatilag 30 percen keresztül nem tudtunk áttörni, végül az utolsó 10 percben tört meg a jég, és berámoltunk még 3 célt.